تهیه بسته های آموزشی برای معلمان دوره ابتدایی و متوسطه اول

محمود امانی طهرانی مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس‌، اظهار داشت: برای آماده‌سازی معلمان پایه‌های تحولی یعنی پایه‌های دوره ابتدایی و متوسطه اول به ویژه پایه پنجم و نهم در سال جاری اقدام به تولید بسته‌های آموزشی ویژه معلمان کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه این بسته‌های آموزشی شامل دو بخش اصلی است، ادامه داد: یک بخش مجموعه ویدئو و نرم‌افزاری با نام «برفراز آسمان» است و برای تک تک دروس دوره ابتدایی و دوره متوسطه اول تولید شده و شامل فیلم‌های آموزشی معلمان است که صفحه به صفحه کتاب را مولفان برای معلمان توضیح داده‌اند.

امانی افزود: علاوه بر این، امکاناتی از جمله کتاب درسی، کتاب راهنمای معلم و قطعات آموزشی دیگر در این نرم‌افزار آورده شده است.

مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به دومین فعالیت تولیدی گفت: ویژه‌نامه رشد معلم به شکل مجله، سی‌دی و نیز دستیابی از طریق سایت WWW.ROSHDMAG.IR تولید شده است که تحت عنوان ضمیمه رشد معلم عرضه می‌شود.

وی یادآور شد: این یک مجله تمام رنگی در 160 صفحه است که در آن 4 موضوع اصلی و بسیار مهم به طور کامل توضیح داده شده است که یک موضوع آن، «کلاس معکوس» است که در واقع احیای نقش یادگیری بیرون از کلاس برای دانش‌آموزان است.

امانی اضافه کرد: موضوع دوم، بحث درس‌پژوهی است که موثرترین روش در آموزش معلمان است؛ سومین موضوع مطالعه موردی است که محور آن در این شماره «آب» بوده و به عنوان یک رویکرد زمینه محور در آموزش است و فصل چهارم آن طراحی آموزشی است که مهمترین فصل این ویژه‌نامه به شمار می‌رود.

مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: این ویژه‌نامه به شکل مکتوب در حال حاضر قابل تهیه است، ضمن اینکه به صورت دانلود از WWW.ROSHDMAG.IR و سی‌دی و فایل PDF آن نیز قابل تهیه است و یک منبع فوق‌العاده موثر در ارتقای کیفیت یاددهی و یادگیری است.

وی خاطر نشان کرد: تمام مطالب این ویژه‌نامه توسط معلمان و کارشناسان و براساس واقعیت‌های مدارس ایران تولید شده و هیچ بخش ترجمه‌ای در آن وجود ندارد.

 

 

منبع دریافت این مطلب : خبرگزاری فارس

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!