پذیرش نیرو در وزارت آموزش و پرورش مبتنی بر بومی گزینی است

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، علی اصغر فانی در شورای اداری شهرستان کبودرآهنگ که به نمایندگی از رییس جمهور حضور یافته بود، با بیان این مطلب، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای به بومی‌گرینی داشته و در این راستا در مراکز تربیت معلم برگزینش نیروهای بومی توجه ویژه‌ای داشته است.

وی گفت: در این دولت با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیش از 99 درصد دانش‌آموزان در سنین 6 تا 11 سال، تحت پوشش مناطق روستایی و محروم هستند و به این ترتیب تمامی مردم از خدمات آموزش و پرورش بهره‌مند می‌شوند.

دولت به دنبال برقراری عدالت آموزشی است

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: طی سال گذشته در کشور 110 مدرسه تنها با یک دانش آموز اداره می‌شد که این موضوع نشان دهنده اهمیت آمورش است و این امر نشان می‌هد که دولت به دنبال عدالت آموزشی بوده و حتی یک دانش‌آموز هم نباید خارج از مدرسه بماند.

فانی گفت: از تاریخ یکم مهر سال‌جاری رتبه‌بندی معلمان انجام خواهد شد و برای این امر هزار و 350 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی افزود: فرزندان فرهنگی در اولویت استخدام قرار دارند و در مراکز تربیت معلم نیز پذیرش فرزندان فرهنگی اولویت خواهند داشت.

وی گفت: تمامی خدمات درمانی که برای شاغلان فرهنگی در نظر گرفته می‌شود برای بازنشستگان فرهنگی نیز همان طرح‌ها اجرا خواهد شد و ما پیگیر این موضوع هستیم.

وی در ادامه با قدردانی از همدلی و همزبانی مردم همدان و استقبال بی‌نظیر آن‌ها از رییس جمهور، گفت: مردم خوب همدان، افرادی مهمان‌نواز هستند و مردم خوب کبودراهنگ همراهی خوبی داشته‌اند و امیدواریم دولت شایستگی خدمت به مردم را داشته باشد.

فانی تصریح کرد: دولت یازدهم دولت راست‌گویان، پاک‌دلان بوده به گونه ای که رییس جمهور قول داد دولتی راستگو تشکیل دهد و این موضوع محقق شد.

کاهش تورم در دولت تدبیر و امید

وزیر آموزش و پرورش افزود: این دولت توفیقات ارزشنمدی را کسب کرده چرا که در دوران قبل از ریاست جمهوری، میزان تورم در کشور 40 درصد بود و در حال حاضر به استناد مرکز آمار ایران تورم کشور به 13.8 دهم درصد کاهش یافته است.

وی افزود: در حال حاضر می توان گفت تورم کشور ظرف دو سال متوالی با کاهش بیش از 25 درصدی همراه بوده و در کشور رشد اقتصادی بی نظیر و خوبی اتفاق افتاده و این امور حاصل خدمات دولت تدبیر و امید است.

فانی تصریح کرد: یکی از دیگر توفیقات دولت تدبیر و امید مذاکرات 1+5 بوده که اقدامات خوبی در این خصوص انجام شد و این دولت توانست به خوبی در کارنامه خود ثبت کند.

وی از حمایت‌های مردم و هدایت رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکر کرد و گفت: تمامی این امور به پشتوانه رهبر معظم انقلاب به ظهور رسیده است.

 

منبع دریافت این مطلب : خبرگزاری پانا

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!