زنگ انشا در مدارس تعطیل شده ؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهدی علی اکبرزاده درباره مغفول ماندن زنگ انشاء و کتابخوانی در مدارس، اظهار کرد: این موضوعات جزء برنامه های اصلی ما است و اجرا می شود.

وی افزود: ممکن است در قالب یک زنگ خاص اجرا نشود، اما اگر زنگی در مدرسه اجرا شود باید از طریق شورای عالی آموزش و پرورش بررسی و به سازمان پژوهشی و برنامه ریزی درسی ابلاغ شود تا در سرفصل های درسی دانش آموزان در مقاطع مختلف بگنجانند.

مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: اگر یک زنگ در مدارس ایجاد شود، باید زنگ دیگری کم یا تعدیل یابد و دستبردن به برنامه های آموزشی دانش آموزان به سادگی نیست.

علی اکبرزاده بیان کرد: با جرات اعلام می کنم زنگ انشاء و کتابخوانی در مدارس از بعد پرورشی در همه مقاطع در حال اجرا است و برای تقویت این موضوع در سال تحصیلی 94-93، انواع مختلف کتاب به مدارس ارسال کرده ایم و طرح 50 هزار نمایشگاه در 50 هزار مدرسه اجرا و برگزار شد. همچنین نمایشگاه یادیارمهربان با کمک شهرداری برپا شده است.

وی عنوان کرد: موضوع نویسندگی و انشاء در استانهای مختلف نیز اجرا شده است و جشنواره های مختلفی در این باره برگزار کرده اند و مقوله انشاء و کتابخوانی با قدرت در معاونت پرورشی دنبال می شود.

وی یادآور شد: اگر قرار باشد انشاء و کتابخوانی تبدیل به زنگ شوند، باید مورد بررسی کارشناسان قرار گیرد، البته این امر در حال انجام است و اگر شورای عالی آموزش و پرورش بررسی کند و به معاونت پژوهشی ابلاغ شود، به صورت رسمی در مدارس اجرا خواهیم کرد.

 

 

منبع دریافت این مطلب : باشگاه خبرنگاران جوان

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!