افزایش 5 میلیون ریالی حقوق فرهنگیان با اجرای نظام رتبه بندی

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، علی بیرانوند گفت: این قانون در راستای اجرایی کردن سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش و به منظور رعایت شان معلمان اجرا می شود.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح معلمان همچون اساتید دانشگاه در گروه های مربی معلم، استادیار معلم، دانش یار معلم و استاد معلم تقسیم بندی که هر گروه امتیازهای ویژه خود را دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام با بیان اینکه رتبه بندی معلمان در این طرح بر اساس شرایط ابلاغی از آموزش و پرورش انجام می گیرد افزود: سوابق و مدرک تحصیلی، شرکت معلمان در فعالیت های مدرسه، داشتن مقالات علمی و پژوهشی، خدمت در مناطق محروم و غیره بخشی از شرایطی است که برای رتبه بندی معلمان در این طرح در نظر گرفته شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جدید بیش از 400نفر از فرهنگیان این استان بازنشسته می شوند گفت: با توجه به کمبود نیرو در برخی دروس رشته فنی و حرفه ای و علوم پایه در صورت تمایل فرهنگیان از آنها دعوت بکار خواهد شد.

بیرانوند گفت: در این زمینه کمبود نیرو بیشتر در مدارس پسرانه وجود داشته و با دعوت بکار معلمان بازنشسته این مشکل رفع و مهرماه هیچ کلاس درسی بدون معلم وجود نخواهد داشت.

 

منبع دریافت این مطلب : خبرگزاری پانا

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!