زمان پرداخت مطالبات معلمان و فرهنگیان تهران

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): اسفندیار چهاربند در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما خبر جذب نیروی جدید حق التدریس در آموزش و پرورش شهر تهران تکذیب کرد و افزود: کمبود معلم در شهر تهران را با اضافه کاری معلمان رسمی و ساماندهی معلمان مازاد تامین خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: نیروهای حق التدریس قبلی که دارای شماره پرسنلی هستند به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

چهاربند گفت: به مربیان پیش دبستانی مجوز فعالیت در مراکز آموزشی پیش ضمیمه داده می شود و این مربیان می توانند از مراکز مازاد آموزش و پرورش نیز برای تاسیس مراکز پیش دبستانی استفاده کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در بکارگیری مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی در آموزش و پرورش به صورت حق التدریس مشمول شهر تهران نمی شود و این نیروها به صورت حق التدریس در آموزش و پرورش فعالیت نخواهند کرد.

چهاربند گفت: 174 فرهنگی از سایر استان ها برای انتقال به شهر تهران درخواست دادند و تاکنون 80 نفر از آن ها به دلیل بالا بودن هزینه های زندگی در شهر تهران از درخواست خود انصراف دادند.

وی از خریداری 14 مدرسه استیجاری در شهر تهران نیز خبر داد و افزود: مبایعه نامه با مالکان چهار مدرسه استیجاری منعقد شده است و توانستیم با تغییر کاربری برخی مراکز آموزش و پرورش اعتبار خرید مدارس استیجاری را تامین کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: با خریداری مدارس استیجاری شهر تهران مشکل پلمپ شدن این مدارس برطرف شده است و هم اکنون هیچ مدرسه پلمپ شده ای در شهر تهران وجود ندارد.

چهاربند افزود: قبل از شروع سال تحصیلی مبلغ 5 هزار تومان به ازای هر دانش آموز به عنوان سرانه دانش آموزی به همه مدارس شهر تهرانپرداخت خواهد شد.

وی همچنین به پرداخت مطالبات فرهنگیان شهر تهران اشاره کرد و گفت: امیدواریم تا پایان شهریور و قبل از شروع سال تحصیلی بخشی از 90 میلیارد تومان بدهی آموزش و پرورش به فرهنگیان شهر تهران پرداخت شود.

 

 

 

منبع دریافت این مطلب : شما نیوز

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!