سعی می کنیم دوره پیش دبستانی در برنامه ششم الزامی شود

محمد دیمه ور در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، گفت: برای هم اندیشی، هم فکری، هم دلی و هم زبانی همکاران حوزه ستادی باید جلسات کارشناسی متعددی در حوزه ابتدایی برگزار شود و همکاران نیز در استان ها باید با مبادی این حوزه آشنا باشند.

وی ادامه داد: حوزه ابتدایی پرمسئولیت ترین وظیفه را برعهده دارد زیرا می تواند از نزدیک درگیر مسایل تعلیم و تربیت و حوزه های حاشیه ای باشد.

دیمه ور بیان کرد: پیشنهاد دادیم سال 95 – 94 سال گفتمان آموزش و پرورش برای آموزش ابتدایی باشد تا در شاهد تحول در این دوره باشیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: در دوره ابتدایی 3 دوره تحصیلی داریم یک دوره پیش دبستانی که دوره رسمی و غیراجباری است و در شهریورماه امسال این موضوع به تایید روسای جمهور کشور می رسد.

وی عنوان کرد: در مجمع عمومی یونسکو در آبان ماه کشورهای عضو متعهد شدند که دوره پیش دبستانی حداقل یک سال اجباری باشد اما تاکنون این دوره رسمی و غیراجباری است.

دیمه ور خاطرنشان کرد: سعی می کنیم دوره پیش دبستانی در برنامه ششم به صورت اجباری در آید تا فرصتی برای آماده سازی دانش آموزان برای ورود به دوره ابتدایی از طریق دوره پیش دبستانی ایجاد شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: دانش آموزان در مناطق دوزبانه که زبان معیار و فارسی را بلد نیستند می توانند در طول دوران تحصیل پیش دبستانی یاد بگیرند.

وی گفت: موضوع سنجش بدو ورود سال گذشته به صورت رایگان در تعدادی از مناطق در پایان 5 سال یعنی ورود به پایه پیش دبستانی انجام شد و این موضوع کمک خوبی برای بهبود وضعیت جسمی و یادگیری دانش آموزان در طول پیش دبستانی دیده شد.

دیمه ور در پایان اظهار امیدواری کرد که بتوانیم از نرخ پوشش تحصیلی و مدیریت یکپارچه دوره پیش دبستانی در سال های آتی نیز استفاده کنیم.

 

 

منبع دریافت این مطلب : خبرگزاری پانا

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!