378 هزار دانش آموز ابتدایی در تهران ثبت نام اینترنتی کردند

لیدا نیک روش در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، درخصوص ثبت نام اینترنتی کتب درسی، اظهار داشت: امسال ثبت نام اینترنتی کتب درسی برای مقطع ابتدایی تنها به صورت پایلوت در مناطق 19 گانه تهران اجرا شد که بعد از پایان مهلت ثبت نام (پایان مردادماه) تعداد 500 هزار و 851 تقاضا از طریق سامانه www.irtextbook.com به ثبت رسید.

وی افزود: در مقطع پیش دانشگاهی که ثبت نام به صورت سراسری از کل کشور انجام شد تعداد 378 هزار تقاضا به ثبت رسید که شامل دانش آموزان پیش دانشگاهی کل کشور به جز استان سیستان و بلوچستان است. با توجه به اینکه در این استان کتب درسی به صورت رایگان و بر اساس آمار کلی ثبت نامی ها به مدارس ارسال می شود، شامل ثبت نام اینترنتی نخواهد بود.

ثبت نام افاغنه آغاز شد

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی در ادامه به آغاز ثبت نام کتب درسی برای دانش آموزان افاغنه اشاره کرد و گفت: دانش آموزانافاغنه پیشتر به علت نداشتن کد ملی قادر به ثبت نام در سامانه نبودند و تنها می توانستند به صورت گروهی از طریق مدارس ثبت نام کنند، اما از تاریخ اول شهریور با استفاده از کد ده رقمی مجوز اقامتشان می توانند به ثبت نام الکترونیکی کتب درسی مورد نیاز اقدام کنند.

نیک روش در خصوص ثبت نامی های خارج از سیستم اظهار داشت: افراد غیردانش آموز یعنی همه کسانی که خارج از سیستم مدارس نیاز به تهیهکتب درسی دارند می توانند از 15 مهرماه اقدام به ثبت نام کنند که این کتاب ها با قیمت پشت جلد و از طریق پست یا روش های دیگر در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

 

 

منبع دریافت این مطلب : خبرگزاری پانا

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!