سفارش چاپ 200 عنوان کتاب سال تحصیلی 96ـ95

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، هفتمین مرحله از طرح "سازمان و یک روز با درهای باز" با هدف ایجاد پل ارتباطی بین مربیان و مولفان به منظور آشنایی با فرآیند تدوین، تالیف، اعتبارسنجی، ویراستاری، صفحه‌آرایی، تولید، چاپ و توزیع کتاب‌های درسی امروز 9شهریورماه با حضور معاونان پژوهش و برنامه‌ریزی مناطق آموزش و پرورش شهر تهران در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد.

دراین بخش لیدا نیک‌روش مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی چگونگی آماده‌سازی دست‌نویس‌های معلمان و مولفان برای چاپ را توضیح داد و افزود: کتاب‌های سال تحصیلی 95ـ94 آماده شده است و بیش از 200 عنوان کتب‌ سال تحصیلی 96ـ95 نیز برای چاپ سفارش داده شده است.

بازدیدکنندگان از بخش‌های حروف‌چینی، صفحه‌آرایی،‌ نمونه‌خوانی کتاب‌ها با متن اصلی، تصویرسازی، گرافیک و عکاسی کتاب‌ها بازدید کردند.

نیک‌روش در این قسمت خاطر نشان کرد: برای تصویر کتاب درسی ممکن است 20 تا 30 تصویر ایجاد شود تا مولف کتاب یکی از آنها را برای کتاب انتخاب کند.

وی ادامه داد: درصد زیادی از این کارها در بیرون این دفتر انجام شده و از هنرمندان استان‌های مختلف نیز برای همکاری دعوت می‌شود.

در پایان این دیدار معاونان پژوهش و برنامه‌ریزی مناطق مختلف آموزش و پرورش شهر تهران با حجت‌الاسلام و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیانمعاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی دیدار کردند.

 

 

منبع دریافت این مطلب : خبرگزاری پانا

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!