بازگشت بازماندگان از تحصیل به مدرسه سرعت می گیرد

علی اصغر فانی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه سال گذشته ادامه تحصیل کودکان بازمانده‌ از تحصیل تحت عنوان «انسداد مبادی بیسوادی» دنبال شد اظهار کرد: اقدامات خوبی را در استان‌ها بویژه چند استان پایلوت انجام دادیم.

وی افزود: در سال تحصیلی 94-93 نسبت به سال قبل تر از آن شاهد افزایش آمار ثبت نام دانش آموزان بودیم. از مجموع این آمار، افزایش 25 هزار ثبت نامی مربوط به کلاس اول ابتدایی و میزان قابل توجهی نیز مربوط به بازماندگان از تحصیل بود که توانستیم آن‌ها را به کلاس درس برگردانیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره اعتبارات مختص انسداد مبادی بیسوادی گفت: اعتبار خاصی برای این موضوع در نظر نگرفتیم و در حوزه اعتبارات کل آموزش و پرورش که قریب به 25 هزار میلیارد تومان است این فعالیت هم دنبال می‌شود.

فانی بر ضرورت انسداد مبادی بی‌سوادی تاکید و اظهار کرد: امید است در این زمینه و همچنین افزایش پوشش تحصیلی دختران و کودکان کار گام‌های بلندتری برداریم.

وی افزود: در شهرهای بزرگ این پدیده بیشتر به چشم می‌خورد که کودک در سن تحصیل در خیابان‌ها مشغول به کار باشد. در تلاش برای برنامه‌ریزی بیشتر به منظور کاهش آمار کودکان بازمانده از تحصیل هستیم.

 

منبع دریافت این مطلب : ایسنا

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!