اجرای طرح شهاب برای پایه های چهارم و پنجم از مهرماه

به گزارش سرویس «آموزش و پرورش» ایسنا، حسین شجاعی در جلسه توجیهی طرح شهاب که با حضور وزیر آموزش و پرورش در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهارکرد: در سال گذشته طرح شهاب در 32 منطقه آموزشی و با مشارکت 2579 مدرسه ابتدایی اجرا شد و 130 هزار دانش آموز در طرح شناسایی استعدادهای برتر قرار گرفت.

وی افزود: برای اجرای این طرح در سال جدید 32 منطقه آموزشی دیگر نیز هدف گذاری شده و 386 هزار دانش آموز در این طرح موردارزیابی قرار می گیرد و پیش بینی می‌شود برای آموزش 18 هزار و500 آموزگار و عوامل اجرایی 460 هزار نفرساعت آموزش لازم باشد.

شجاعی ادامه داد: طرح شهاب برای سال تحصیلی 95-94 در 64 منطقه آموزشی و با مشارکت 4900 مدرسه ابتدایی انجام می‌شود که دوره تامین مدرسان استانی آن با حضور 150 نفر از برگزیدگان استانی در مردادماه سال جاری جهت آموزش آموزگاران و عوامل اجرایی برگزار شد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خاطرنشان کرد: بهسازی ابزارشناسایی استعدادهای دانش آموزان تحت پوشش طرح و تسهیل کارت شناسایی آموزگاران، تدوین سرفصل‌های آموزگاران، مدیران و عوامل اجرایی و بهسازی متون آموزشی و تدوین «دست نامه شهاب» با هدف آشنایی آموزگاران با اجرای طرح و تیم بانک اطلاعاتی مدرسان استانی طرح «شهاب» از دیگر اقدامات مرکز درسال تحصیلی جدید است.

 

 

منبع دریافت این مطلب : ایسنا

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!