مخالف توسعه بی رویه مدارس سمپاد هستیم

به گزارش سرویس «آموزش و پرورش» ایسنا، علی اصغر فانی در جلسه توجیهی طرح شهاب که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: تا چند روز دیگر شاهد بازگشایی 105 هزار مدرسه و شور و نشاط بیش از 13 میلیون دانش آموز در آنها هستیم.

وی با بیان اینکه آموزش وپرورش با اتکا به منابع دولتی نمی‌تواند ارتقای کیفیت را به نحو احسن اجرایی کند، تصریح کرد: با عملیاتی کردن سیاست توسعه مشارکتها و انعقاد تفاهم نامه با 21 دستگاه و نهاد دولتی و غیردولتی توانستیم کمکهای خوبی را برای آموزش وپرورش فراهم کنیم.

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش دولت یازدهم مخالف توسعه بی‌رویه مدارس سمپاد است گفت: سیاست آموزش وپرورش کاهش تنوع مدارس خاص و گسترش مدارس دولتی است.

فانی ادامه داد: ایجاد مدارس خاص به ویژه نمونه دولتی برای کمک به دانش آموزان در مناطق محروم بود که متاسفانه در سال های اخیر با گسترش آنها در بیشتر مناطق باعث تضعیف مدارس عادی شد.

عضو کابینه تدبیر و امید با اشاره به مناطق تحت پوشش طرح «شهاب» خاطرنشان کرد: 32 منطقه آموزشی برای پایه چهارم و 32 منطقه دیگر برایپایه پنجم ابتدایی در طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر قرار گیرد تا گسترش بی ضابطه جمعیت موردشناسایی باعث از بین رفتن اهداف اساسی طرح نشود.

وی بازنگری در دستورالعمل اجرای طرح «شهاب» را ضروری خواند و گفت: طرح شهاب که ابتدا در سال 1386 تدوین شد پس از دو سال اجرا در دولت یازدهم و پی بردن به نقاط ضعف ، بایدبازنگری در روش ها و اهداف آن صورت بگیرد تا بتوانیم شرایط ادامه تحصیل دانش آموزان نخبه را پس از شناسایی استعدادها به درستی هدایت کنیم.

فانی درخصوص فعالیت پژوهش سراهای دانش آموزی گفت: با تصویب شورای عالی آموزش وپرورش شرایط تاسیس و فعالیت دانش آموزان دوره ابتدایی در پژوهش سراها که در گذشته مختص دوره متوسطه بود در دوره ابتدایی نیز فراهم شد تا دانش آموزان برگزیده جشنواره جابربن حیان نیز بتوانند به پژوهش های خود ادامه دهند.

 

 

منبع دریافت این مطلب : ایسنا

 

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!