به گزارش پایگاه خبری دانش آموزان؛ اسفندیار چهاربند در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «چه تعداد مدرسه و دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید در شهر تهران وجود دارد؟»، اظهار داشت: یک میلیون و 70 هزار دانش‌آموز در 4210 مدرسه در تهران تحصیل که حدود 23

به گزارش پایگاه خبری دانش آموزان؛ محمد دیمه‌ور در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره طرح دوره‌ای در مدارس ابتداییگفت: یکی از تکالیف سند تحول بنیادین اجرای نظام دوره‌ای در مقطع ابتدایی است، به این معنا که باید ساختار دوره ابتدایی 3-3 شود.

وی افزود: بر این اساس پایه‌های اول، دوم و سوم در دوره اول ابتدایی و پایه‌های چهارم، پنجم و ششم در دوره دوم ابتدایی ساماندهی می‌شوند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مطالعات و ارزیابی‌های انجام شده در کشور پیرامون این موضوع اظهار کرد: نتایج تحقیقات حاکی از آن است که اگر دانش آموزان از پایه اول تا ششم در کنار هم در یک مدرسه باشند چندان مطلوب نیست. یک علت آن است که تراکم جمعیت در مدرسه‌های بالای 200 نفر بالا می‌رود و ارائه خدمات با کیفیت مشکل می‌شود.

دیمه‌ور افزود: همچنین تنوع سنین دانش آموزان نیز مشکلاتی به بار می‌آورد حال آنکه جهت گیری‌های تعلیم و تربیت با یکدیگر متفاوت هستند.

تابلوی مدارس تغییر می‌کند

وی با اشاره به اینکه بخشنامه‌ای را به استان‌ها ارسال کرده‌ایم و امکان سنجی‌های لازم را انجام داده‌ایم اظهار کرد: از استان‌ها و مناطق درخواست کرده‌ایم تا مدارس بالای 500 دانش‌آموز از سال تحصیلی آینده (96-95) به دو مدرسه مجزا دوره اول و دوره دوم ابتدایی هر کدام با ظرفیت 250 نفر تبدیل شوند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: بر این اساس تابلوی مدارس نیز تغییر پیدا کرده و دوره اول و دوره دوم از یکدیگر جدا می‌شوند.

 

منبع دریافت این مطلب : سایت خبری دانش آموزان

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!